• Metoda Montessori w domu

Symbol: KS17
25.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena dostawy 12
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska Kurier48 12
Kurier DPD 16
Dostępność 3 szt.

Zamówienie telefoniczne: 664 229 233

Naucz mnie robić to samodzielnie to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość samodzielnego działania odpowiednio do jego wieku i umiejętności. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić, oraz zabezpieczeniu i dostosowaniu miejsca i zadania do jego potrzeb i możliwości.
Według Marii Montessori każde dziecko jest wyjątkowe. Ma swoją osobowość, własny rytm życia, specyficzne cechy i ewentualnie ograniczenia. Wszystkie dzieci przechodzą okresy wrażliwości chodzi o szczególną wrażliwość na drodze rozwoju, czyli o etapy życia młodego człowieka, w których całkowicie jest zaabsorbowany przez szczególne zafiksowanie na określony element. Granicą tych etapów przejściowych jest nabycie określonych cech charakteru. Gdy tylko dana cecha się rozwinie, związana z nią wrażliwość zanika. Dlatego bardzo ważne jest, aby w odpowiednim momencie środowisko dostarczyło dziecku środków do tego, by mogło się rozwijać, wykorzystując okresy wrażliwości.
Książka zawiera 80 zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Montessori; ćwiczenia można wykonać w domu, a pomoce do nich przygotować samodzielnie. Jest przeznaczona dla:
rodziców, którzy chcą uczestniczyć z dziećmi w rozwojowych zabawach,
przedszkolanek, które zamiast głośnych zabaw pstrokatymi zabawkami chcą zaproponować swoim podopiecznym wspólne ćwiczenia,
nauczycieli, którzy chcieliby urozmaicić zabawy w klasie, tak aby rozwijały u dzieci zmysły, koncentrację i pewność siebie,
wyjątkowych dzieci czujących potrzebę wzmacniania (zaproponowane poniżej ćwiczenia pomogą w tym),
osób starszych lub chorych odczuwających potrzebę stymulacji.

 

Autor: Delphine Gilles Cotte
Wydawnictwo: RM
Data premiery: 2017-03-13
Rok wydania: 2017
Oprawa: broszurowa
Format: 16,5x23,5 cm
Strony: 192

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Sklep zamknięty

Przerwa techniczna. Zapraszamy wkrótce.